منابع مفید برای آیلتس

منابع زیادی برای آزمون ایلتس وجود دارد اما اینکه کدام منابع برای شخص شرکت کننده بسیار مفید میتواند باشد یک نظر شخصی است و کسی که قصد شرکت در ازمون ایلتس را دارد باید تمامی این منابع را استفاده کند تا بهره کافی از ان را ببرد .برای تقویت مراحل شنیداری ازمون همه کتابها دارای فایل صوتی هستند که میتوان از انها استفاده کرد .

نظر بسیاری از مربیان ازمون ایلتس این است که کتاب The official Cambridge Guide to IELTS از منابع اصلی ازمون است و هرکسی باید این کتاب را حتما استفاده کند و این کتاب منبع بسیاری دیگر از کتابهای اموزش و امادگی ازمون ایلتس است که یک مجموعه کامل از تمرینهای ازمون میباشد دارای 6 ازمون اکادمیک و 2 ازمون جنرال میباشد .در این کتاب مهارتهای لازم جهت شرکت در ازمون ایلتس و پاسخ دهی به سوالات و تستها را با تمرینهای به کار برده اموزش میدهد .

این کتاب دارای یک اپلبکیشن میباشد که برای سهولت استفاده میتوان ان را روی موبایل خود نصب کرد .
از کتابهای خوب دیگر که میتوان برای امادگی ازمون ایلتس استفاده کرد کتاب Complete IELTS میباشد این کتاب در سه سطح قابل استفاده میباشد که کاربران ان میتوانند بر اساس سطح دانش زبان خود یکی از سطح ها را انتخاب کنند واز ان استفاده کنند .

کتاب Essential Grammar in Use از دسته کتاب های بدون استاد است (self study) برای تقویت گرامر بسیار مفید است که شامل 115 ساختار اصلی و پایه گرامر میباشد .در این کتاب برای اموزش هر گرامر یک صفحه تمرین هم گذاشته شده است و در اخر هر فصل جئاب صحیح تمرینها درج شده است .

کتاب Essential Words for the IELTS برای تقویت دانش شما و گسترش دامنه لغات بسیار مفید است در این کتاب 600 واژه انگلیسی بر حسب موضوع دسته بندی شده است مانند دسته بندی طبیعت و محیط زیست , تفریحی , هنر ,فرهنگ , حمل و نقل و ....
با روشهای اصولی روشهایی برای یادگیری بهتر لغات و مفهوم انها و فراموش نکردن لغات ارائه میدهد .کتاب New insight into IELTS شامل 4 بخش میباشد که برای هر درس بعد از اموزش تکنیک ها را اموزش می دهد و در اخر تمرینهایی برای شما در نظر گرفته است و نکات مهمی را در قالب ستونهای رنگی در حاشیه کتاب اموزش میدهد .

کتاب Oxford Word Skills را زبان اموزان مبتدی تا پیشرفته میتوانند برای یادگیری لغات و نحوه استفاده انها در گفتار و نوشتار استفاده کنند که همراه با فایل صوتی میباشد که لغات را با لهجه British تلفظ را اموزش می دهد .برای کسانی که فرصت شرکت در کلاسهای اموزشی را ندارند استفاده از این کتاب بسیار موثر است تا از ابتدا با تلفظ صحیح لغات اشنا شوند و انها را اشتباهی یاد نگیرند .یکی دیگر از کتابهایی که در زمینه اموزش مهارت گرامر بسیار مفید است کتاب Cambridge grammar for IELTS میباشد این کتاب دارای 25 فصل اموزشی است و قیل از شروع هرفصل یک امتحان گرفته میشود و هر درس ان همراه با تمرین میباشد .
برای تقویت مهارت اسپیکینگ از کتاب Get Ready for IELTS Speakin کنید این کتاب برای افراد مبتدی هم بسیار سودمند است و همچنین کتاب دیگر این مجموعه با نام Get ready for IELTS Listening برای تقویت لیسنینگ در سطوح مقدماتی میباشد که دارای 12 درس است و نکات امتحانی را اموزش میدهد .

کتابهای اموزشی گرامر :

.1Collins Grammar For IELTS
Common Mistakes at IELTS
کتاب های رایتینگ :


 Kaplan IELTS Premier with 8 Practice
 Collins writing for IELTS
 Longman writing academic English level 4
Barrons writing for IELTSکتابهای لغات


Collins Vocabulary For IELTS

Oxford Word Skills-Idioms and Phrasal verbsکتابهای لیسنینگ:


Collins Listening for IELTS

 TED TALK
کتابهای رایتینگ :


 Collins writing for IELTS
 Longman writing academic English level 4

Barrons writing for IELTS


کتابهای اسپیکینگ:


 Barrons writing for IELTS